Pierwszy tatuaż

Jak wybrać wzór na pierwszy tatuaż?

Decyzję o wyborze wzoru na pierwszy tatuaż warto przemyśleć. Wybór wzoru nie powinien być podyktowany chwilową modą czy impulsem. Gdy już zdecydujesz się na konkretny wzór na pierwszy tatuaż warto odczekać, zanim postanowisz przenieść go na skórę na zawsze. Niektórzy klienci wybierają wzory, które w symboliczny sposób przedstawiają ważne dla nich wydarzenia, osoby lub wartości. Czasem wzór nie musi mieć żadnych ukrytych znaczeń - może być po prostu grafiką, która nam się podoba i ozdobi nasze ciało. Wybierając wzór na pierwszy tatuaż zazwyczaj kierujemy się jedynie kwestiami wizualnymi nie uwzględniając technik pracy tatuażysty. Może okazać się, że wymyślony wzór nie będzie wyglądać dobrze w danym miejscu lub w ogóle nie będzie nadawał się do wytatuowania. Może również w niekorzystny sposób podkreślać mankamenty sylwetki lub z czasem stać się nieczytelnym i nieestetycznym. Dlatego też wybierając wzór na pierwszy tatuaż warto skonsultować się z tatuażystą. Tatuażysta ma większe doświadczenie w temacie i często warto posłuchać jego rad. Współpraca między osobą tatuowaną i tatuażystą jest niezwykle ważna.

Czy tatuaż boli?

Osoby, które decydują się na pierwszy tatuaż często zastanawiają się, czy tatuaż boli. Niektórzy opisują doświadczenie pierwszego tatuażu jako strasznie bolesny proces. Inni natomiast twierdzą, iż jest to zwyczajnie irytujące uczucie. Kolejni, że tatuaż jest jak zadrapanie się, a jeszcze inni deklarują, iż jest to przeżycie mistyczne i niepowtarzalne. Bywają też tacy, którzy uważają, że ból obecny podczas tatuowania jest przyjemny. Nie da się więc jednoznacznie powiedzieć, czy wykonywany tatuaż jest bolesny. Jest to kwestia osobista i bardzo indywidualna. Nie bez znaczenia pozostaje miejsce na ciele, na którym chcemy umieścić pierwszy tatuaż. Zaleca się, aby pierwszy tatuaż wykonać w miejscu mniej wrażliwym na ból.  W zależności od odporności na ból, rozmiaru wzoru i techniki wykonania, różne miejsca na ciele reagują inaczej. 

Sesja próbna

Klient ma możliwość umówienia się na tzw. sesję próbną, podczas której wykonujemy nakłucie igłą tatuatorską „na sucho”, tzn bez użycia tuszu. Sesja ta ma na celu ocenę progu bólu klienta. Sesja próbna proponowana jest klientom, którzy chcą zdecydować się na pierwszy w życiu tatuaż i nie mają pewności, czy zniosą dyskomfort podczas tatuowania. Sesja próbna jest płatna, jej cena wynosi 50 zł.

Top